Ana Menü
Barbekü Barbekü

Üniteler Barbekü Üniteleri

Bahçede, balkonda veya terasta sevdiklerinizle mükemmel vakit geçirmenin en keyifli yolu mutfağı dışarı taşımaktır. Outdoor alanlarda iç mekanlardaki kadar işlevsel ve şık bir mutfak yaratmak için ihtiyacınız olan en önemli şey ise mümkün olan her türlü pişirme cihazına ve aksesuarlara sahip olmaktır. Ayrıca outdoor alanınızı, mutfak becerilerinize daha iyi uyacak şekilde kişiselleştirmek için çok çeşitli ekipman ve aksesuarları da kullanabilirsiniz. Outdoor alanları daha keyifli bir yaşam alanına dönüştürmek üzere barbekü çeşitlerine ve diğer aksesuarlara göz atmaya başlayabilirsiniz.

Her Bahçeye Uygun Barbekü Modelleri

Bahçe mutfak ekipmanları söz konusu olunca lezzetli yemekler hazırlamanızı sağlayan barbekü, akla ilk gelen seçenekler arasında yer alır. İster pazar günü öğle partisi ister yazın akşam yemeği sofraları olsun, açık havadaki ızgaradan yükselen duman bahçe veya teras keyfini katlamaya başlar. Bahçe tipi barbekü modelleri, yakıt türüne, boyutuna, işlevlerine ve stiline göre oldukça farklı seçeneklerde oluşur. Tüm bahçe barbekü modelleri, kişisel tercihlerinize, kullanım alanına ve kişi sayısına göre değişebilir. Geleneksel anlamda kömürlü barbeküler yüksek ısı ve doğal aromaları ile geçmişte bahçelerde fazlasıyla tercih edilmiştir. Ancak günümüzde daha kompakt, hızlı ve kolay kullanımlı gazlı barbekü çeşitleri son derece popülerdir. Gazlı barbekünün gelişmiş tasarımları, kolay düğme kontrolleriyle ızgara yüzeyindeki sıcaklıkları dikkatli bir şekilde yönetmenize olanak tanır. Hızlı ısınan yüzeyi sayesinde et veya sebze gibi tüm yiyecekleri kısa süre içerisinde pişirmenizi sağlar. Ayrıca bazı gazlı barbekülerde farklı pişirme türlerine özel bölgeler ve eti kızartmak için tasarlanmış ekstra sıcak alanlar yer alır.

Kompakt, Şık ve Pratik Bahçe Tipi Barbekü Çeşitleri

Bahçe tipi barbekü, dış mekan mutfağınızın en önemli parçasıdır. Bu nedenle, bu seçimin doğru yapılması son derece önemlidir. Seyahat etmekten, kamp kurmaktan veya bahçenizde sıklıkla yer değiştirmekten keyif alıyorsanız portatif barbekü çeşitleri sizin için idealdir. Portatif barbeküler, standart bir arka bahçe ızgarasından daha küçüktür. Bazı kapaklı barbekü çeşitleri de tekerlekli aparatları sayesinde son derece portatif ve kompakt şekilde kullanılabilir. Tekerlekli barbekü modelleri, outdoor pişirme ihtiyaçlarınıza göre çeşitli boyutlarda olabilir. Birçok barbeküde bir veya iki yerleşik side burner adı verilen yan brülör seçenekleri bulunur. Ayrı gazlı yan brülörler, istenirse ızgara alanınızdan daha uzağa yerleştirilebilir. Birinci sınıf yan brülörler, damlayan yağdan kaynaklanan tehlikeli alevlenmeleri engelleyen üstün malzeme ve işçilikle yapılmıştır. Ayrıca ızgarayla ilgili sorunların çoğunu ortadan kaldıran akıllı teknolojiye sahip barbekü modellerini tercih ederek bahçenize değerli bir yatırım da yapabilirsiniz.

Outdoor Alanları Geliştiren Bahçe Ekipmanları

Outdoor mutfağının güzelliği, onu nasıl kullanmak istediğinize göre özel olarak tasarlayabilmenizdir. Outdoor mutfak ve yaşam alanları genellikle havaların en sıcak olduğu zamanlarda kullanılır, bu nedenle tezgah altı soğutucular bahçelerde oldukça kullanışlıdır. Buzun her zaman hazır olduğunu bilmek, bahçenizdeki konuklarınızın kesintisiz eğlencesine devam etmeleri için mükemmel bir çözüm olabilir. Outdoor bulaşık makinesi ise mutfağınızın veya masanızın dağınıklığını engelleyerek menüdeki bir sonraki lezzetli yemek için hazır olmasını sağlar. Bulaşık makinesinin yanı sıra pişirme ve hazırlık aşamaları için açık hava eviyesi, evye ünitesi ve armatürler olmazsa olmazdır. Bahçe mutfağınızda ergonomik bir şekilde yemek pişirebilmek amacıyla çalışma tezgahları da mutlaka listenize eklemeniz gerekenler arasında yer alır. Yemek hazırlama sırasındaki veya sonrasındaki süreci kolaylaştırmak için barbeküye ek olarak ocak ünitesini de bahçenize eklemeyi unutmamalısınız.

Dış mekan alanınız ne büyüklükte olursa olsun, outdoor aktivitelerin tadını çıkarabilmek için barbekü ve diğer tüm ekipmanları Target Mutfak ayrıcalıkları ile anında satın alabilirsiniz.

KATEGORİ MARKALARI